Današnji datum: 13. kolovoza 2022.
Priredio: Vlado JAGUSTIN, svećenik
STANUŠIĆI su Hrvati, porijeklom iz Bosanske Posavine iz mjesta Garevac kod Modriče, gdje se svaki sedamdeseti stanovnik prezivao Stanušić. Danas u Garevcu ima najmanje Stanušića jer su Domovinskim ratom prognani, dok u Hrvatskoj živi oko 200 osoba s prezimenom Stanušić u 65 domaćinstava.
Glavni migracijski pravac u prošlom stoljeću zabilježeni su iz Garevca u Osijek, Zagreb i Dugo Selo kraj Zagreba. Danas su prisutni u većini hrvatskih županija, u ukupno 24 općine i 34 naselja, znatno više u urbanim sredinama (70%).
Danas ih najviše živi u Zagrebu 25 osoba, u Osijeku 25 osoba, u Vinkovcima 15 osoba, u Čepinu kraj Osijeka 15 osoba i u Velikoj Gorici 10 osoba.
U Srbiji, u mjestu Mrčajevci ima Stanušića.
Od garevačkih Stanušića imaju i tri svećenika: Vlč Marko, Pero i Fabijan Stanušić.Domin Stanušić u brijestu, poduzetnik.
Stanušić Siniša r. 1.5.1965.godine nestao je u ovom Domovinskom ratu u mjestu Borovo kod Vukovara.
Stanušići koji su nestali iz Burića Štale od 25.-28. svibnja 1945. godine, koje su partizani likvidirali.
1. Ilija Stanušić, rođen 22. ožujka 1915. godine, iz Garevca, sin Ilije Stanušića i Ane rođene Tokić.. Sklopio brak 26.10.1938. godine u Modriči sa Serafinom Bajić iz Garevca.
2. Ivan Stanušić, zvani Milešić, rođen 10. svibnja 1905.godine, iz Garevca, sin Marka Stanušića i Kate rođene Peranović. Sklopio brak 08.11.1933. godine sa Katom Šinko iz Garevca.
3. Jakov Stanušić, rođen 16. kolovoza 1908. godine, iz Garevca, sin Nike Stanušića i Luce rođene Vidošević. Supruga mu je Kata Pavić.
4. Jakov Stanušić, rođen 5. kolovoza 1924. godine, iz Garevca. Sin Jerka Stanušića i Anđe rođene Pavić. Neoženjen. Nestao zajedno s braćom Markom i Jozom iz Burića štale u svibnju 1945. godine.
5. Jozo (Joko) Stanušić, rođen 5. kolovoza 1924.godine, iz Garevca, sin Jerka Stanušića i Anđe rođene Pavić. Neoženjen.
6. Marko Stanušić, rođen 7. studenoga 1904. godine, iz Garevca, sin Nikole Stanušića i Luce rođene Vidoš. Supruga mu je Luca rođena Šubarić.
7. Marko Stanušić, zvani Adumica, rođen 6. ožujka 1906. godine, iz Garevca, sin Marka Štanušića i Mare rođene Ivušić. Sklopio brak u Modriči 13.11.1929. godine sa Katom Marić iz Garevca.
8. Marko Stanušić, rođen 2. studenoga 1916. godine, iz Garevca, sin Jerka Stanušića i Anđe rođene Pavić. Neoženjen.
9. Marko Stanušić, rođen 18. listopada 1924. godine iz Garevca, sin Pere Stanušića i Mare rođene Brandić.
10. Mato Stanušić, rođen 16. rujna 1907. godine, iz Garevca, sin Marka Stanušića i Kate rođene Peranović. Supruga mu je Manda rođena Burić.
11. Nikola (Niko) Stanušić, rođen 1. svibnja 1908. godine, iz Garevca, sin Ilije Stanušića i Ane rođene Tokić.
12. Niko Stanušić, rođen 2. travnja 1927. godine, iz Garevca, sin Joze Stanušića i Mande rođene Petričević.
13. Rok (Roko) Stanušić, rođen 15. kolovoza 1902. godine, iz Garevca, sin Nikole Stanušića i Luce rođene Vidoš. Sklopio brak 20.10.1920. godine sa Marom Patljak iz Gornjih Kladara.